Časté dotazy

ČASTÉ DOTAZY

Pro koho je cvičení vhodné?
Cvičení je vhodné pro každého, pro zdravé lidi i pro lidi se zdravotními problémy. Se svým zdravotním stavem je nutné seznámit lektora, protože některá cvičení jsou při určitých zdravotních problémech nevhodná. Jóga pro každého využívá tzv. SARVA HITA ÁSÁNY (pozice prospěšné všem). Tyto cviky může pro jejich jednoduchost provádět každý, bez ohledu na věk a tělesnou kondici.

Jsem úplný začátečník, mohu k vám na kurzy jógy?
Ano. Kurzy jógy pro každého jsou rozděleny do více úrovní - úplní začátečníci až pokročilí, vyberte si proto úroveň úplní začátečníci. Harmonizační jóga je určená pro všechny úrovně.

Jak probíhá lekce jógy?
Součástí lekce jógy jsou dechová cvičení, hlavní část tvoří tělesná cvičení (ásány) a balanční cviky. Na konci každé lekce je relaxace. Lekce trvá obvykle 60 - 80 minut.

Co si mám na jógu vzít s sebou?
Podložku na jógu, jste-li zvyklí na svoji, jinak jsou ve všech studiích, kde cvičím, podložky k dispozici. Výjimkou je jóga na střeše, kam je nutné si přinést svoji. Dále pak pití, nejlépe neochucenou a neperlivou vodu a také ručník, jste-li na něj zvyklí.

V čem se cvičí?
Vhodné je pohodlné oblečení, ale ne příliš volné, ideálně tílko s volnějším tričkem přes něj, aby se vám při některých pozicích nevyhrnovalo. K tomu pohodlné bavlněné kalhoty nebo legíny. Cvičíme na boso, ale na relaxaci si můžete vzít ponožky a mikinu v zimním období. Doporučuji si na cvičení sundat veškeré šperky a cokoliv, co by vás omezovalo v pohybu (hodinky, náramky, řetízky a visící náušnice).

Mohu cvičit, pokud mám zdravotní omezení?
Jóga je vhodná i při zdravotním omezení, ale je důležité si zjistit u svého lékaře, které cviky pro vás nejsou vhodné.

Co byste měli vědět před první lekcí?
Měli byste znát svůj zdravotní stav. Dále je vhodné vědět, co od cvičení očekáváte a tudíž si zjistit, na jaký druh jógy se hlásíte. Kontaktujte lektorku, zodpoví vám vaše otázky.

Co cvičíte za jógu / jaký druh jógy cvičíte?
Podrobnosti najdete v sekci "CO NABÍZÍM" - KURZY JÓGY.

Mohu cvičit v těhotenství?
Po konzultaci s lékařem ano. Za předpokladu, že se cítíte dobře, jste zdravé a těhotenství probíhá v pořádku, lze cvičit téměř cokoliv. V každém trimestru je vhodné nějaké cviky vynechat nebo naopak přidat.

V jakém věku mohu cvičit jógu?
Jógu můžete cvičit v jakémkoliv věku.

Muži vs ženy na kurzech?
Kurzy i semináře jsou otevřené pro ženy i pro muže.

Kolik stojí kurzy jógy?
Podrobnosti najdete v sekci ,,Rozvrh - ceník"

Jak se přihlásit na kurz?
Přihlašovat se můžete emailem nebo telefonicky - podrobnosti najdete v sekci KONTAKT.

Pokud jste nenašli odpovědi na vaše otázky, tak pište nebo volejte.