Semináře

JÓGOVÁ TERAPIE
zdravá záda, hluboký stabilizační systém, vědomý dech
seminář na objednání

Den s jógovou terapií.
Jóga pro zdravá záda respektující principy zdravého pohybu, vycházejícího z vývojové kineziologie. Záměrem je naučit vás dvě jednoduché sestavy na ranní a večerní cvičení. Dále proběhne lekce zaměřená na možné příčiny bolestí zad, na správné a vědomé provedení jednotlivých pozic, s jejichž pomocí můžete svá záda uvolnit a protáhnout.
Jóga pro zpevnění středu těla je cvičení zaměřené na aktivní a vědomé zapojení hlubokého stabilizačního systému podle principu zdravého pohybu. Lekce obsahuje trochu teorie a více praxe zaměřené na svaly podél páteře, přímý břišní sval, svaly pánevního dna a bránice.
Vědomý dech je součástí obou lekcí jógy. Dozvíte se jak funkčně dýchat nejen při cvičení, ale i v každodenním životě.MÍSTO KONÁNÍ:
ABECEDA POZNÁNÍ, Relaxační a vzdělávací studio, Malé náměstí 129, 500 03 Hradec Králové
nebo jiné místo dle dohody


SEMINÁŘ POVEDE:
Milena Šalomounová - lektorka jógy

OBJEDNÁNÍ:


Kontaktní osoba: Milena Šalomounová; 603 833 787


VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘE PRO PĚSTOUNY


Péče o sebe a svou rodinu – rodinné rituály

Anotace semináře

Seminář nás provede tím, jak můžeme my sami přispět, k tomu, aby celá rodina byla funkční a zdravá. Především se dozvíme, čím můžeme pečovat o sebe, jak jsi na sebe v každodenním shonu udělat čas. Vyzkoušíme a naučíme se některé jednoduché techniky, které nás k tomu mohou dovést. V druhé části budeme věnovat čas rodinným rituálům a pokusíme se nají to, co by v naší rodině bylo přijato. Dozvíme se také, proč to všechno vlastně máme dělat. Rozvineme téma důvěry. Celý seminář bude veden praktickou formou, vzájemným sdílením vlastních zkušeností a individuálním přístupem.


Rodinný jídelníček a omezení ve stravě

Anotace semináře

Praktický seminář nabídne informace, typy a techniky z oblasti zdravé, kvalitní a vyvážené stravy. Probereme i téma dnes velmi častých omezení ve stravě či alergií, např.: lepek, mléko, vejce a jak je nahradit. Celý seminář bude veden praktickou formou, účastníci si odnesou informace i zkušební jídelníček pro svou rodinu, upravený dle jejích individuálních potřeb a možností.


Zdravě hravě

Anotace semináře

Strava, pohyb, relaxace, pravidelnost a pozitivní myšlení, jako základní stavební kameny našeho zdraví. Na semináři se účastníci mimo těchto základních věcí dozví, jak je možné posilovat vzájemnou rodinnou pospolitost skrze společné stolování, proč je tak důležitá příprava domácích školních svačin, proč, jak a od jakého věku dítě zapojit do přípravy pokrmům, jak si rozdělit přípravu jídla v rodině nebo jak občas nechat přípravu jídla zcela na dítěti. Seminář přinese i informace o příjmu vitamínu a výživových doplňků u dětí. A dojde i na diskusi ohledně nakládání s odpady v našich domácnostech.


Zdravá rodina - jídelníček pro celou rodinu a jak si poradit 
s omezením ve stravě

Anotace semináře
Seminář nás provede tím, jak se jednoduše vyznat v tom, co je pro nás dobré a co už ne. 
Dotkneme se stravovacích návyků, vyvážené stravy, škodlivých chemických látek a "éček", superpotravin a proč se jim tak říká, co je opravdu zdravé a co je jen reklama. Probereme i téma dnes velmi častých omezení ve stravě či alergií, např.: lepek, mléko, vejce a jak je nahradit. Součástí semináře bude i relaxační cvičení, které nám může pomoct zvládat každodenní stres a nároky na nás kladené. Celý seminář je veden praktickou formou, každý si odnese informace i zkušební jídelníček pro svou rodinu, upravený dle jejích individuálních potřeb a možností.


Strava, životní styl, děti a my

Anotace semináře

Praktický seminář nabídne informace, tipy a techniky z oblasti zdravé, kvalitní a vyvážené stravy a možnost seznámení se s tím, jak jednoduše se vyznat v tom, co je pro nás dobré a co už ne. Zaměří se také na podporu zdravého každodenního životního stylu dítěte a celé rodiny a podpoří nás v tom, jak zvládat každodenní stres a nároky na nás kladené. 


Vedeme děti ke zdravému způsobu života

Anotace semináře

Cílem semináře je informovat a formou diskuse přijít na to, jak jednoduše zkvalitnit a zpestřit jídelníček a uspořádat si každodenní režim tak, aby celá rodina byla spokojená. Probereme další témata zdravého životního stylu jako je motivace, pohybová aktivita, návyky, volný čas a spánek. Účastníci si odnesou praktické tipy, techniky a informace týkající se zdravého životního stylu, tak aby je mohli použít v každodenním životě.