Kurzy

JÓGA S PRINCIPY ZDRAVÉHO POHYBU - kurz

Lekce jógy jsou vedena v klidném tempu a s ohledem na individuální možnosti jednotlivých účastníků. Cvičení je nenáročné, ale účinné, zejména při bolestech kloubů a snížené pohyblivosti. Obsah jednotlivých lekcí vychází z klasické hathajógy, harmonizační orgánové sestavy, jógové terapie a vývojové kineziologie, dechových a relaxačních technik.
Každá lekce je přizpůsobena aktuálnímu zdravotnímu stavu účastníků na kurzu.
Tento kurz je vhodný i pro seniory (60+), ale i lidem mladším, s určitým fyzickým omezením, kdy není možné navštěvovat běžné lekce jógy.


JÓGA PRO KAŽDÉHO / JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA - kurz

Vychází z Hathajógy s využitím principu zdravého pohybu. Hlavní náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (ásan), práce s dechem (pranayama) a relaxace. Věnujeme se také cvikům na rovnováhu, tzv. balančním cvikům na zpevnění středu těla. Součástí kurzu jsou i jednoduché sestavy podporující orgány aktivní v daném roční období. 
Jóga pro zdravá záda je intenzivněji zaměřena na problémy spojené s bolestí zad.
Pravidelným cvičením se naučíte pracovat se svým tělem, získáte pružnost, pocit zdraví, citlivost a vnímavost k tomu, co se ve vašem těle děje. Jógové cvičení vás může přivést k pocitu stability a hlubšího smyslu svého života.
Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé.


JEMNÁ JÓGA S AROMATERAPIÍ PRO ŽENY - kurz

JEMNÁ JÓGA v tomto kurzu vychází z mých nasbíraných zkušeností, odvedených lekcí, prací sama se sebou i s
ostatními ženami. Lekce vedu intuitivně, podle aktuálních potřeb žen. V kurzu se naučíte harmonizační orgánovou sestavu, vědomou práci s dechem, pohybem a sebe samou. Některé lekce mohou být zaměřeny na posílení pánevního dna, práci s energií, jógovou filosofii či relaxační techniky.
AROMATERAPIE v kurzu je zaměřená na vonné esence podporující fyzické i psychické zdraví v aktuálním ročním období.
Kurz je vhodný pro začátečnice i pokročilé.


LÉČIVÁ RELAXACE / JÓGA NIDRA - pravidelná setkávání

Pravidelná setkávání každý měsíc. Dvě hodiny času věnujeme sami sobě. Na začátku se pomocí relaxace těla a dechu zcela uvolníme a plynule navážeme technikou zvanou Jóga nidra, nebo tematicky zaměřenou léčivou relaxací.
Tato setkávání jsou určena lidem, kteří již mají zkušenost s relaxacemi či meditacemi.
Kontraindikací jsou duševní onemocnění schizofrenního okruhu či lidi trpící panickou úzkostí. V tomto případě je potřeba si domluvit individuální setkání. 


JÓGA NA STŘEŠE KNIHOVNY - otevřené lekce

Cvičíme jógu, kterou zvládne opravdu každý - začátečník i pokročilý. Nejvhodnější místo pro seznámení se a začátek s jógou na nejkrásnější střeše ve městě. Ideální venkovní prázdninové cvičení, které v nepřízni počasí proběhne uvnitř knihovny.
Je potřeba si s sebou vzít jogamatku či jinou vhodnou podložku, pití a něco na zatížení podložky - kámen nebo třeba knihu půjčenou z knihovny.