Co nabízím

   kurzy # semináře # individuální lekce # pobyty

Jóga pro seniory - kurz

Tento kurz je určen pro seniory (60+), ale i lidem mladším, s určitým fyzickým omezením, kdy není možné navštěvovat běžné lekce jógy.
Lekce je vedena v klidném tempu a s ohledem na individuální možnosti jednotlivých účastníků.
Cvičení je nenáročné, ale účinné, zejména při bolestech kloubů a snížené pohyblivosti. Cviky vychází z klasické hathajógy, harmonizační orgánové sestavy, jógové terapie, dechových a relaxačních technik. Každá lekce je přizpůsobena aktuálnímu zdravotnímu stavu účastníků na kurzu.

Jóga pro každého - kurz

Vychází z Hathajógy s využitím principu zdravého pohybu. Hlavní náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (ásan), práce s dechem (pranayama) a relaxace. Věnujeme se také cvikům na rovnováhu, tzv. balančním cvikům na zpevnění středu těla.
Pravidelným cvičením se naučíte pracovat se svým tělem, získáte pružnost, pocit zdraví, citlivost a vnímavost k tomu, co se ve vašem těle děje. Jógové cvičení vás může přivést k pocitu stability a hlubšího smyslu svého života.

Kurzy jsou rozděleny do více úrovní pokročilosti.

Orgánová jóga - kurz

Do kurzu jsou zařazena dechová cvičení, cviky na zahřátí a důkladné protažení těla. Cvičíme i sestavy Pozdrav Slunci nebo Pozdrav Měsíci.
Hlavní částí celého kurzu je Harmonizační orgánová sestava  - dvanáct po sobě jdoucích cviků. Cviky této sestavy jsou cílené na protažení svalů a uvolnění kloubů. Tato protahovací cvičení působí pozitivně nejen na svalový a kloubní aparát, ale také na zprůchodnění energie v příslušných dráhách (meridiánech) a obnovení celkové harmonie organismu.

Kurz je určen pro všechny úrovně. 

Jóga na střeše knihovny - otevřené lekce

Cvičíme jógu, kterou zvládne opravdu každý - začátečník i pokročilý. Nejvhodnější místo pro seznámení se a začátek s jógou na nejkrásnější střeše ve městě. Ideální venkovní prázdninové cvičení, které v nepřízni počasí proběhne uvnitř knihovny.

Je potřeba si s sebou vzít jogamatku či jinou vhodnou podložku a pití.

Semináře

Pořádám celodenní semináře během celého roku v relaxační a vzdělávacím studiu Abeceda Poznání. 

Semináře či přednášky mohu sestavit i na objednání po vzájemné domluvě ve vámi zvoleném čase trvání a na tento okruh témat:

Jóga - dechové techniky, asány, sestavy, tematicky zaměřená jóga
Strava - sezónní strava, sestavení jídelníčku...
Aromaterapie v józe...
Relaxační techniky - jóga nidra, relaxace...


Individuální lekce

Nabízím možnost domluvit si soukromé lekce jógy. Cvičit můžeme u vás doma, nebo ve firmě. Sestavím Vám lekci s ohledem na Vaše potřeby, přání či zdravotní omezení. Společně se domluvíme na čase, který vám bude vyhovovat.

Témata lekcí:

  • jóga - vycházející z Hathajógy a principů zdravého pohybu s možností využití pomůcek při zdravotním omezení.
  • jóga pro zdravá záda, jógou proti stresu
  • energetická jóga - harmonizační orgánová sestava
  • relaxační techniky
  • dechová cvičení
  • jógová terapie - vědomá práce s tělem i myslí